Menü

ADANA PARK AVM

ADANA PARK AVM
Adana Park AVM’de  engelli bireylerin alışveriş esnasında hiçbir engelle karşılaşmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Çalışma kapsamında ortopedik engellilerin ve görme engellilerin karşılaşabilecekleri sorunlar göz önüne alınmış, gerekli düzenlemeler sağlanmıştır.
Görme problemi yaşayan bireyler için braille ve latin alfabeli kabartma harita, kat bilgilendirmesi ve alfabeli küpeşte yönlendirmesi yapılmıştır. Bu çalışmalarla birlikte braille ve latin alfabeli kapı isimliği  ve asansör kullanma talimatı de uygulanarak, doğru yönlendirmelerle ulaşım kolaylaştırılmıştır. Görme engelliler için son olarak iç ve dış mekan hissedilebilir yüzey uygulamaları yapılarak bütünleşik bir çalışma gerçekleştirilmiştir.
Ortopedik engelli bireyler için ise acil durum çağrı sistemi ve acil durum tıbbi yardım sistemi kurularak, acil durumlarda AVM ziyaretçilerinin güvenliği sağlanmıştır. Aynı zamanda ipli çağrı butonu ve zili çalışmaları da yapılmış olup, engelli bireylerin Adana Park AVM genelinde sorun yaşamadan ve güvenle alışveriş yapmaları için gerekli tüm çalışmalar tamamlanmıştır.