Anasayfa / Görme Engelliler

Görme Engelliler

Sesli Yönlendirme Sistemleri (Step-Hear) 

STEP HEAR sesli yönlendirme sistemleri görme engellilere, az görenlere ve benzeri engellere sahip olan kullanıcılara tüm kamusal alanlarda bağımsız ve rahat bir ulaşım sağlayan pratik ve ekonomik yönlendirme sistemleridir. Bir düğmeye basarak, kullanıcılar nerede olduklarını, çevrelerinde ne tür hizmetler bulunduğunu ve bunlara yardımsız olarak nasıl ulaşabileceklerini öğrenebilirler. Kapalı alanlarda elektrik ile çalışan sistemin açık alanlarda güneş enerjisi ile çalışan modelleri de mevcuttur. Hissedilebilir yüzeye oranla daha ekonomik ve pratik olan sistemler, kullanım kolaylığı sayesinde görme engellilerinde tercih ettikleri erişilebilirlik çözümü haline gelmiştir.

İşitme Engelli, Geemarc, Univox, İndüksiyon Döngü Sistemi, Portatif Banko Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Sabit Banko Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Asansör Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Salon Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Konferans Salonu Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Organizasyonlarda Kullanılmak Üzere Konferans Salonu Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Metro Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Tren Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Otobüs Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Camii Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Peron Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Titreşimli Çalar Saat, Taşınabilir Salon Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi, Görme Engelli, Step Hear, Sesli Yönlendirme Sistemi, Solar Sesli Yönlendirme Sistemi, Braille ve Latin Alfabeli Kabartma Harita, Braille ve Latin Alfabeli Kat Bilgilendirmesi, Braille ve Latin Alfabeli Küpeşte Yönlendirmesi, İç Mekan Hissedilebilir Yüzey, Dış Mekan Hissedilebilir Yüzey, Cam Bandı, Braille ve Latin Alfabeli Kapı İsimliği, Braille ve Latin Alfabeli Asansör Kullanma Talimatı, Kaydırmaz Bant, Acil Kaçış Sesli Yönlendirme Sistemi, Fiziksel Engelli, Bina Girişi Rampa Yapımı, Bina Girişi Rampa Revizyonu, Engelli Wc Yapımı, Engelli Wc Revizyonu, Çift Küpeşteli Korkuluk Yapımı, Çift Küpeşte Yapımı, Katlanabilir Rampa, Rulo Rampa, İpli Çağrı Butonu ve Zili, Solt, Geemarc, Call Hear, Acil Durum Çağrı Sistemi, Acil Durum Tıbbi Yardım Sistemi, Portatif Merdiven Tırmanıcısı, Engelli Otopark Yapımı, Kayar Merdiven Asansörü Yapımı, Engelli Erişim, Danışmanlık, TS9111, Danışmanlık Hizmeti, Kontrollük Hizmeti, İhale Dosyası Hazırlama Hizmeti, Yapım İhalesi, Mal Alım İhalesi, Projelendirme Hizmeti

STEP HEAR sesli yönlendirme sistemleri bilgi edinme ve yön bulmaya yardımcı olarak kapalı alanlarda, koridorlara, asansör bölgelerine, yürüyen merdivenlere, ATM makinelerine, tuvaletlere ve benzeri alanlara yerleştirilip, alışveriş merkezleri, oteller ve kamu binalarında kullanılabilir. Açık alanlarda ise sokaklarda, otobüste ve raylı taşımada, kampüslerde kullanılabilmektedir.

Hissedilebilir Yüzey
Görme engelli kişinin yönlendirilmesini sağlamak, engeller ve yüzey farklılıkları konusunda uyarmak için tasarlanmış ve zemine yerleştirilmiş kabartma dokulardır.Termoplastik, metal, beton, seramik gibi farklı malzemelerle, mekân estetiğine uygun ve kontrast renklerde üretilebilir.
Sokaklardan hastanelere, alışveriş merkezlerinden havaalanlarına kadar geniş bir uygulama alanı bulunur. Hissedilebilir yüzey uygulamalarımız Türk Standartlarına uygun bir şekilde tasarlanır ve TSEK kalite belgesi taşır.

Braille Alfabeli Kabartma Harita
Braille alfabeli kabartma haritalar, görme engellilerin bulundukları mekânı iki boyutlu algılayabilmelerini sağlayan, mevcut konumlarından bulundukları iç veya dış mekân ile ilgili tüm bilgileri aldıkları yardımcı öğelerdir. Gerek açık gerek kapalı mekânlarda geniş bir kullanıma sahiptirler.

Braille Alfabeli Kabartma Küpeşte İşaretlemeleri
Görme engellilerin iç ve dış mekânlardaki merdivenlerde gittikleri yön konusunda bilgi edinmeleri ve yardımsız erişebilmelerini sağlayan, Braille alfabesi ile yazılmış küpeşteye monte edilen plakalardır.