Anasayfa / İşitme Engelliler

İşitme Engelliler

İndüksiyon Döngü Sistemleri
İndüksiyon döngü sistemleri, özel olarak geliştirilmiş bir amplifikatör aracılığıyla mikrofona gelen sesleri manyetik dalgalara dönüştüren sistemlerdir. İşitme cihazı ve/veya koklear implant cihazlarında bulunan telecoil modu bu manyetik dalgaları sese çevirerek, ortamdaki gürültüden arınmış sesi işitme cihazı kullanıcılarına iletmektedir.

Banko Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi
Süpermarket kasaları, danışma bankoları, banka vezneleri ve daha birçok yüz yüze iletişim noktalarında kullanılabilen, sabit ve taşınabilir çeşitleri bulunan indüksiyon döngü sistemleridir.

Salon Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi
Toplantı salonları, üniversite amfileri, sinema ve konser salonları gibi pek çok alanda kullanılan zemine ya da tavana yapılacak özel bir kablolama ile mevcut ses sistemine bağlanan sabit ya da portatif indüksiyon döngü sistemleridir.

Asansör Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi
Asansörde oluşabilecek acil durumlarda, işitme engelli kişinin diyafona bağlanan sistem sayesinde görevli personel ile iletişimini kolaylaştıracak indüksiyon döngü sistemleridir.

Titreşimli Uyandırma Sistemleri
İşitme engellileri yüksek frekanslı ses, ışık ve titreşim aracılığıyla uyaran çalar saatlerdir. Evlerde bireysel kullanımı olduğu gibi otellerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Titreşimli Alarm Sistemleri
İşitme engelli bireylerin acil durumda uyarılması, uyandırılması gibi durumlarda kullanılan ışıklı, titreşimli sistemlerdir. Evler, oteller, yurtlar, hastaneler, pansiyonlar ve buna benzer yerlerde kullanılabilir.